klocki lego
Ponadczasowe zabawki dla każdego

Ponadczasowe zabawki dla każdego

Kupując zabawki, zwracamy uwagę na wiele czynników, m.in. cenę, trwałość, funkcjonalność. Można też pomyśleć o ponadczasowość danego produktu. Co zatem warto kupić? Klocki Lego. Skąd ten pomysł? Sprawdźmy!

Zabawki, które się nie starzeją

Jednym z niestarzejących się artykułów są klocki Lego. Na początku produkowane z drewna, a od połowy XX wieku – z tworzywa sztucznego. Powstały w Danii i szybko rozprzestrzeniła się na inne kraje. Od lat 60. XX wieku możliwe jest budowanie miast i innych kompozycji z klocków Lego z użyciem gotowych modeli, np. pojazdów. Co warto wiedzieć – ludziki tego producenta mają niezmienną postać pod względem budowy od prawie 50 lat. Stworzenie takiej postaci wymaga wielogodzinnego wysiłku – czasem nawet kilkudniowego.

Propozycja dla każdego

Co ważne, klocki Lego to propozycja dla każdego. Młodsze dzieci świetnie odnajdują się w większych wersjach tej zabawki – Lego Duplo. W ofercie są gotowe zestawy z pojazdami, zwierzętami i figurkami. Mają wartość edukacyjną, prezentując np. alfabet lub cyfry. Starsze miłośniczki pasteli i różu pokochały Lego Friends – głównie za kolorowe postacie, różnorodne budowle i bogactwo dodatków. Konstruktorzy i kolekcjonerzy odnajdują przyjemność w układaniu m.in. Lego City.

Klocki Lego można kupić w zestawach o różnorodnej wielkości i zawartości, a także pojedynczo – jako elementy uzupełniające. Producenci oferują zestawy nawiązujące do popularnych bajek i wykorzystują ich bohaterów do tworzenia ludzików. To zachęca szczególnie najmłodszych do zabawy tymi artykułami.

Przyjemne z pożytecznym

Produkty Lego są doskonałą zabawką dla różnych grup wiekowych, gdyż angażują niejeden zmysł (np. wzrok i dotyk). Wspomagają rozwój dziecka i uczą precyzji w dopasowywaniu poszczególnych elementów do siebie. Rozwijają wyobraźnię, również tę przestrzenną. Ich trwałość powoduje, że budowle czy konstrukcje z nich powstałe mogą służyć na długie lata. Jest to zabawka wielopokoleniowa, dzięki czemu przyjemność z niej będą miały nie tylko dzieci, ale również uczestniczący w zabawie dorośli.