klocki lego
Klocki Lego – świetna zabawa dla dużych i małych

Klocki Lego – świetna zabawa dla dużych i małych

Stworzone przez duńską firmę zabawkarską charakterystyczne, kolorowe klocki Lego podbiły serca ludzi na całym świecie i od ponad siedemdziesięciu lat dostarczają rozrywki zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Co wyróżnia klocki Lego?

Pojedynczy klocek ma kształt bryłki-cegiełki, posiadającej z jednej strony wystające wypustki, a z drugiej wgłębienia (gniazda), dzięki którym możliwe jest łączenie klocków ze sobą. Klocki Lego dostępne są w różnych zestawach i kształtach, ale wszystkie są do siebie dopasowane, co oznacza, że można z łatwością rozbudowywać kolekcję, bez obaw, że starsze klocki nie będą pasować do nowych. Kolejnym wyróżnikiem jest występowanie elementów ruchomych, np. ludzików z ruchomymi ramionami i nogami, co zdecydowanie wzbogaca zabawę i porusza wyobraźnię.

Znajdź odpowiednie klocki Lego dla siebie

Popularność klocków Lego sprawiła, że firma dostosowała je do różnych grup docelowych. Dostępne serie to między innymi:

– Lego Duplo – seria dla najmłodszych. Klocki są większe niż klasyczne, co zapewnia bezpieczeństwo, a zestawy posiadają mniej elementów. Celem jest zainteresowanie klockami nawet najmłodszych dzieci poprzez użycie wesołych kolorów i uroczych postaci.

– Lego Technic – najbardziej zaawansowana seria klocków, przeznaczona dla starszych dzieci i dorosłych. Występuje tutaj duża ilość elementów, nawet elektronicznych, co pozwala na budowanie skomplikowanych pojazdów oraz ich sterowanie.

– Lego City – seria zawierająca klasyczne klocki Lego i elementy umożliwiające tworzenie scen i miejsc z życia miasta, takich jak: straż pożarna, policja czy sklep.

Korzyści dla każdego

Zabawa klockami Lego pozwala najmłodszym na poznawanie kolorów i kształtów, a w przypadku konkretnych zestawów również naukę cyfr czy liter. Klocki wpływają dobrze na rozwój zdolności manualnych i koordynację ruchów. Uczą kreatywnie myśleć i planować, a także skupiać się na konkretnym zadaniu. Dla dorosłych zabawa Lego może być odskocznią od codzienności i powrotem do dzieciństwa, ale może także służyć zacieśnianiu więzi między rodzicem a dzieckiem.