klocki lego
Klocki Lego – gwarancja udanej zabawy

Klocki Lego – gwarancja udanej zabawy

Klocki Lego należą do zabawek, które integrują całe rodziny. Chętnie bawią się nimi i dzieci i dorośli, więc są doskonałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.

Co łączy klocki Lego z kolejką elektryczną

Zabawki przeznaczone są dla dzieci, to nie ulega wątpliwości. Czasami jednak rodzic kupując zabawkę, myśli nie tylko o dziecku ale też o sobie. Do takich zabawek należy np., kolejka elektryczna, sterowane auto i właśnie klocki Lego, które kupisz w księgarniach online. O ile autem lub kolejką trudno bawić się wraz z dzieckiem w tym samym czasie, o tyle klocki Lego są do tego stworzone. Budowanie z klocków wspólnie z rodzicem jest dla dziecka dodatkową atrakcją. Można wspólnie tworzyć jeden obiekt albo oddzielnie budować różne elementy. Najważniejsze jest spędzenie czasu razem, wzajemna pomoc, wymiana pomysłów.

Klocki Lego – dla jakiego wieku są odpowiednie?

Zabawki są przeważnie dopasowane do określonego wieku dziecka. Standardowy model klocków Lego jest odpowiedni dla nieco starszych dzieci. Drobne elementy są niewygodne dla maluchów, a przede wszystkim niebezpieczne, z uwagi na ryzyko połknięcia. Poza tym takie klocki raczej nie będą atrakcyjnym prezentem dla dwulatka. Na szczęście producent rozwiązał ten problem, kierując do małych dzieci model Lego DUPLO. Klocki w tych zestawach są większe, bezpieczniejsze i wygodniejsze dla małych rączek. Natomiast standardowy rozmiar Lego sprawdzi się jako prezent już dla pięciolatka.

Budowanie na wysokim poziomie

Większość dzieci uwielbia budowanie z klocków. Jednak klocki klockom nie równe, bo wiele zależy od jakości produktu. Oryginalne klocki Lego są bezpieczne, wytrzymałe, a elementy są do siebie idealnie dopasowane.

Budowanie z klocków ma wiele zalet, między innymi:

– pobudza kreatywność i wyobraźnię

– wspiera motorykę i koordynację ruchową

– rozwija logikę i strategię

– pomaga w ćwiczeniu koncentracji i cierpliwości

– pozwala na wspólną zabawę z rodzicami i rówieśnikami

– uczy współpracy w grupie

Jaki zestaw klocków wybrać?

Klocki Lego są doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka w różnym wieku. Różnorodność zestawów, tematów i dodatkowych elementów sprawi, że taka zabawa nigdy się nie znudzi. Dodatkową atrakcją są konkursy na oficjalnej stronie Lego, w których dziecko może wygrać atrakcyjne nagrody. Z wyborem odpowiedniego kompletu klocków Lego też nie powinno być problemu. Można dopasować je tematycznie do zainteresowań dziecka, albo wybrać zestaw z ulubionym bohaterem kreskówki. Fantastycznym pomysłem jest też łączenie różnych zestawów i tworzenie zupełnie nowych obiektów.